Skip to main content

Verslas: naudinga žinoti

Verslas ir verslo valdymas. Naudinga informacija verslui

Verslas, verslo procesų valdymas ir harmoninga organizacijos kultūra

Straipsnių katalogas ambicingiems, norintiems augti, būti efektyviems ir pranašesniems už konkurentus bei veikti sklandžiai ir tikslingai, siekiant verslo užsibrėžtų tikslų. Įrankiai, pasauliniai metodai ir praktiniai patarimai įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, nepriklausomai nuo jų dydžio, darbuotojų skaičiaus, veiklos srities ir tipo.

Kas yra kokybės vadybos sistema ir kada ji reikalinga? Kas yra ISO? Kaip ISO standartai gali prisidėti prie verslo procesų efektyvinimo ir netgi verslo plėtros? ISO standartai – kokie yra bendrieji reikalavimai? Kas yra projektų valdymas ir kada jis atsiranda? Efektyvus verslo projektų valdymas – kaip jį užtikrinti savo įmonėje? Organizacijų vadyba: maksimaliai sklandus procesų valdymas, rizikos valdymas, personalo valdymas, kaip tai užtikrinti? Vadybos sistemos ir jų įgyvendinimas kasdieniuose verslo procesuose?

Verslas – tarsi gyvas mechanizmas, sudarytas iš daugybės smulkių detalių, tokių kaip: verslo valdymas ir jo komponentų procesai, personalas ir juos vienijantis terminas – vadyba, personalo valdymas.

Verslo valdymas, nepriklausomai nuo įmonės ar organizacijos dydžio, taip pat teikiamų paslaugų, parduodamos produkcijos apimčių, vieniems gali būti tikras malonumas, o kitiems – nemenkas iššūkis. Vienuose versluose darbuotojai dirba su didele motyvacija ir užsidegimu, o štai kituose – vargstama su personalo atranka ir įtraukimu į organizacijos kultūrą. Nuo ko tai priklauso?

  • Organizacijos dydžio?
  • Teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių krepšelio, kitaip tariant verslo nišos?
  • Konkurencinės rinkos?
  • O gal personalo ir vadovo kompetencijų?

Dažnai priežastis būna ne kompanijos dydyje, personalo skaičiuje, projektų ar prekių gausoje, o verslo mechanizmo suderinamume, t.y. kaip sklandžiai vyksta verslo procesai ir organizacija dirba vienu ritmu.

Kaip to pasiekti?

Dažniausiai atsakymai veda būtent į EFEKTYVIĄ VADYBĄ ir harmoningus bei sistemingus sprendimus. Žemiau straipsniai apie tai, ką naudinga žinoti kiekvienam verslui: įrankiai, pasauliniai metodai ir praktiniai patarimai – žemiau.